AUCA the best 2

2021-08-01

Жаңылыктар

Жаштар арасында грек-рим күрөшү боюнча Кыргыз Республикасынын чемпионаты өттү

29-30-март күндөрү Каба уулу Кожомкул атындагы Спорт ордосунда (Бишкек шаары)  грек-рим күрөшү боюнча  жаштар арасында Кыргыз Республикасынын чемпионаты өттү.  

Республикалык чемпионатка өлкөнүн бардык  облустарынан  жана Ош, Бишкек шаарларынан келген 200дөн ашык спортчу катышты.

202103310951547.jpg

Жеңүүчүлөр жана байгелүү орундун ээлери диплом, медалдар менен сыйланышты.

 

Белгилей кетсек, чемпионат Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясы жана Кыргыз Республикасынын күрөш федерациясы тарабынан уюштурулду. 

жеңүүчүлөлдүн тизмеси:

55 кг салмакта

1 место – Кулжигит у Акыйкат (РСК Талас СШЛ);

2 место – Бейшенбек у Таалайбек (РСК Нарын);

3 место – Жапаров Курманбек (РСК);

3 место – Эрнисбек у Байэл (РСК).

60 кг салмакта

1 место – Бейшекеев Раззак (РСК Сшл);

2 место – Таалайбек у Афтандил (РС);

3 место – Мирлан у Эрлан (РСК);

3 место – Сулайманов Акыл (Джалал-Абад).

63 кг салмакта

1 место – Тилекабылов Омурзак (РСК Сшл);

2 место – Чойбеков Доолотбек (РСК Джалал-Абад);

3 место – Нурканов Нурдос (ТР);

3 место – Мейманов Дастан (Скаф);

67 кг салмакта

1 место – Нурланбеков Адилхан (РСК);

2 место – Урмат у Жанай (РСК);

3 место – Тынчтык у Хабибулло (ш. Октябрь);

3 место – Бердиев Алибек (Скаф. СШЛ).

72 кг салмакта

1 место – Маткабылов Бекзат (РС);

2 место – Максатбек у Ырыскелди (РС);

3 место – Маматов Абдаллах (ТР);

3 место – Молдогараев Абдыбакир (Скаф);

77 кг салмакта

1 место – Эгембердиев Бакдаулет (РС);

2 место – Суйунбек у Таалайбек (РС);

3 место – Жумабеков Бекжан (РСК);

3 место – Дуйшонбеков Нурел (РСК).

82 кг салмакта

1 место – Жумабеков Жениш (РСК Талас СШЛ);

2 место – Орункул у Бекзат (РС);

3 место – Кожемуратов Мирбек (Кара-Балта);

3 место – Ибраимов Шабданбек (РС).

87 кг салмакта

1 место – Абдурахманов Нарту (РС);

2 место – Шерали у Дастан (РС);

3 место – Юбузов Алим (СШЛ);

3 место – Асилбеков Бектур (СШЛ).

97 кг салмакта

1 место – Райымалы у Нурманбет (РСК Сшл);

2 место – Орозбеков Аркыт (РС);

3 место – Адылбек у Асан (Жалал-Абад);

3 место – Гасанов Исмаил (СШЛ).

130 кг салмакта

1 место – Манатбеков Эрлан (РС);

2 место – Садыков Давран (РС);

3 место – Аширмаматов Бекболот (РСК);

3 место – Турдубеков Арсланбек (ЭР);

Булак: sport.gov.kg