AUCA the best 2

2021-08-01

Жаңылыктар

Армрестлинг боюнча республиканын чемпиондору аныкталды

27-28 март күндөрү Таш-Көмүр шаарында Армрестлинг спортунун түрү боюнча чемпионат болуп өттү. Мелдеш Сениорлор жана жаштар арасында уюштурулуп, тогуз салмак категлоясында күч сынашкан.

Жеңүчүүлөр жана 2-,3-орун ээлеген спортчулар медаль, дипломдор менен сыйланышты. Иш-чара Спорттун олимпиадалык эмес түрлөрү боюнча дирекциясы менен Кыргыз Республикасынын армспорт федерациясы тарабынан өткөрүлдү

202103290934210.jpg

 

Сениорлор арасында:

55 кг

1-орун – Абдыкадыров Жаныбек;

2-орун – Алимжан уулу Турдубай;

3-орун – Касым уулу Нуртилек.

60 кг

1-орун – Асхат уулу Откур;

2-орун – Касымбеков Нурбек;

3-орун – Рахимов Фахритдин.

65 кг

1-орун – Качкынов Нуржан;

2-орун – Кадырбек уулу Адилет;

3-орун – Нуркалый уулу Айтбек.

70 кг

1-орун – Кубанычбек уулу Бахтияр;

2-орун – Саадашов Элчибек;

3-орун – Абдурахимов Равшан.

75 КГ

1-орун – Акылбек уулу Алмазбек;

2-орун – Батура Иван;

3-орун – Абдыкаев Нурмат.

80 кг

1-орун – Бактыбеков Бектурган;

2-орун – Деркенбай уулу Бактыбек;

3-орун – Пасько Олег.

90 кг

1-орун – Дымов Дмитрий;

2-орун – Мусаев Белек;

3-орун – Алилов Анарбек.

100 кг

1-орун – Рыбаков Владимир;

2-орун – Коваленко Степан;

3-орун – Имиров Кудрятджан.

+100 кг

1-орун – Коваленко Степан;

2-орун – Окороков Вадим;

3-орун – Рыбаков Владимир.

Сениорлор арасында (кыздар):

60 кг

1-орун – Юнусова Шахзода;      

2-орун – Тагайбекова Элнура;

3-орун – Женишказиева Бегайым.

70 кг

1-орун – Жаныбек кызы Рамиля;

2-орун – Юнусова Шахзода;

3-орун – Тараторина Елена.

+70 кг

1-орун – Анарбекова Айжан;

2-орун – Тараторина Елена;

3-орун – Рахманбердиева Альбина.

Жаштар арасында:

55 кг

1-орун – Авазбеков Жамшидбек;

2-орун – Карачалов Тирек;

3-орун – Сонунбеков Тимур.

60 кг

1-орун – Асхат уулу Откур;

2-орун – Шадаков Тынчтык;

3-орун – Тологон уулу Рамис.

65 кг

1-орун – Бахтиер уулу Табылды;

2-орун – Бактыбеков Эртурган;

3-орун – Бекмуратов Байаалы.

70 кг

1-орун – Бахтиер уулу Табылды;

2-орун – Кенешов Эрбол;

3-орун – Элбек уулу Кылымвек.

75 кг

1-орун – Улукбек уулу Дастан;

2-орун – Кенешов Эрбол;

3-орун – Элбек уулу Кылымвек.

80 кг

1-орун – Киселев Альберт;

2-орун – Омурша уулу Дастан;

3-орун – Улукбек уулу Дастан.

+ 80 кг;

1-орун – Долженко Данил;

2-орун – Нурлан уулу Нурмухамед;

3-орун – Кириенко Егор.

Жаштар арасында (кыздар):

50 кг

1-орун – Токтосунова Акылай;

2-орун – Атантаева Жазгул;

3-орун – Мыктыбекова Адинай.

55 кг

1-орун – Каратаева Жибек;

2-орун – Акимкожо кызы Молмол;

3-орун – Керимбекова Элина.

60 кг

1-орун – Юнусова Шахзода;

2-орун – Касымова Каныкей;

3-орун – Мунарбек кызы Гулзира.

65 кг

1-орун – Дуйшеналы кызы Айназик;

2-орун – Зарылканова Жанара;

3-орун – Нармырзаева Айдана.

70 кг

1-орун – Жаныбек кызы Рамиля;

2-орун – Дуйшеналы кызы Айназик;

3-орун – Бектурова Акмарал.

+70 кг

1-орун – Анарбекова Айжан;

2-орун – Алмазбек кызы Ширин;

3-орун – Каниметова Адинай.