AUCA the best 2

2021-12-04

Жаңылыктар

Дзюдо боюнча Бишкек шаарынын биринчилигинде жеңүүчүлөр аныкталды

Борбор калаада 2004-2006 жылы туулган улан-кыздар арасында дзюдо боюнча Бишкек шаарынын биринчилиги өттү.
Жеңүүчүлөрдүн тизмеси:
Кыздар арасында (44 кг):
- 1-орун - Самира Джарова (Дельфин спорт мектеби);
- 2-орун - Эркеайым Эмилбекова (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 3-орун - Асанбекова Амина (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча).
48 килограмм салмакта:
- 1-орун - Сабира Кожомбердиева («Эмгек» коругу);
- 2-орун - Кочербаева Роза (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 3-орун - Папирина Диана (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча).
52 килограмм салмакта:
- 1-орун - Амантурова Кыял (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 2-орун - Сабина Жаныбекова (Дельфин спорт мектеби);
- 3-орун - Уларбек кызы Атланта («Дельфин» спорт мектеби);
- 3-орун - Нурдана Өмүрбекова (Дельфин спорт мектеби).
57 кг салмакта:
- 1-орун - Сезбекова Назира (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 2-орун - Рамила Дүйшөнкулова (Октябрь районунун СДЮСШОРу);
- 3-орун - Бөрүбаева Рабия (Тайманбас);
- 3-орун - Марс кызы Гүлшан (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча).
63 килограмм салмакта:
- 1-орун - Салтанат Жумашева (Дельфин спорт мектеби);
- 2-орун - Эгизбаева Сауле (Тайманбас).
70 килограмм салмакта:
- 1-орун - Айганыш Жумалиева (Тайманбас);
- 2-орун - Сыргак кызы Айдана («Дельфин» спорт мектеби).
+70 кг салмакта:
- 1-орун - Иманалиева Томирис (Тайманбас);
- 2-орун - Курманбекова Аделя (Тайманбас).
50 кг салмакта уландар арасында:
- 1-орун - Орозмаматов Адис (Октябрь районундагы СДЮСШОР);
- 2-орун - Камчыбеков Адис (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 3-орун - Фуфуза Салман (Октябрь районундагы СДЮСШОР);
- 3-орун - Мукашов Шухрат (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча).
55 кг салмакта:
- 1-орун - Эркинбеков Белек (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 2-орун - Беренбеков Рамазан (Октябрь районундагы СДЮСШОР);
- 3-орун - Акунов Эмирлан (А-2);
- 3-орун - Айбашев А. (Спорттук күрөш боюнча спорт мектеби).
60 кг салмакта:
- 1-орун - Казыбек Чыныбеков (Тайманбас);
- 2-орун - Борбашев Арнал (Тайманбас);
- 3-орун - Уланбек уулу Темирлан («Дельфин» спорт мектеби);
- 3-орун - Жакшылыков Амир («Дельфин» спорт мектеби).
66 килограмм салмакта:
- 1-орун - Дастан Жумашев (Дельфин спорт мектеби);
- 2-орун - Кемелов Керим (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 3-орун - Ырыскелди Жумабеков (Октябрь районундагы СДЮСШОР);
- 3-орун - Азатбек уулу Даулет (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча).
73 килограмм салмакта:
- 1-орун - Нурсултан Шамшиев (Спорт жана спорт боюнча спорт мектеби);
- 2-орун - Даниэль Таланттар (Октябрь районундагы СДЮСШОР);
- 3-орун - Абылхан уулу Адилхан (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 3-орун - Асанов Бектур (Октябрь районундагы СДЮСШОР).
81 кг салмакта:
- 1-орун - Үсөналиев Санжар (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 2-орун - Эржан Канатбеков (Октябрь райондук СДЮСШОР);
- 3-орун - Нурмухамедов Искендер (Р.Анатбаев атындагы Свердлов спорт мектеби);
- 3-орун - Ризат Тулемисов (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча).
90 килограмм салмакта:
- 1-орун - Артур Сансызбеков (Р.Санатбаев атындагы Свердлов спорт мектеби);
- 2-орун - Уланов Эсен (Октябрь районундагы СДЮСШОР);
- 3-орун - Аман Уланов (Октябрь районундагы СДЮСШОР);
- 3-орун - Данияр Ильясов («Динамо»).
+90 кг салмакта:
- 1-орун - Эмирхан Жолдошказиев (Р.Санатбаев атындагы Свердлов спорт мектеби);
- 2-орун - Абылгазиев Манас (Октябрь райондук СДЮСШОР);
- 3-орун - Кочкоралиев Ниязбек (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча);
- 3-орун - Денис Волошин (СДЮСШОР күрөш спорту боюнча).