AUCA the best 2

2021-10-26

Жаңылыктар

Триатлон боюнча Азия чемпионатынын жыйынтыктары

 17-19-сентябрь аралыгында Каприз эс алуу борборунда (Ысык-Көл облусу) триатлон боюнча Азия чемпионаты өттү.
Биринчи күнү профессионал спортчулар күч сынашты. Турнирге 9 өлкөнүн өкүлдөрү катышты: БАЭ, Япония, Иран, Казакстан, Өзбекстан, Палестина, Иордания, Бахрейн жана Кыргызстан.
 
Профессионалдар арасында жеңүүчүлөр 2 категорияда аныкталды: элита (эркектер жана аялдар арасында) жана U 15 (балдар жана кыздар).
 
Мелдештин экинчи күнү ышкыбоздор стартка чыгышты. Ышкыбоздор арасында жеңүүчүлөр эркектер жана аялдар арасындагы олимпиадалык жана супер спринт категориясында аныкталды
 
Триатлон боюнча ышкыбоздор арасындагы Азия чемпионатынын жеңүүчүлөрү жана байге ээлери:
 
Супер Спинд кыз-келиндер 18-29 жаш:
1.  Белова Татьяна Андреевна, 0:33:21;
2.  Караханиди Дарья Александровна, 0:44:31. 
 
Супер Спинт эркектер 18-29 жаш:
1.  Фирас Аль-Хмоод, 0:31:05;
2.   Лаит Аль Нимер, 0:31:34;
3.  Хуссейн Аль Салахат, 0:32:06. 
Супер Спринт женщины 30-39 лет:
1.  Лим Валентина, 0:43:56;
2.  Коропова Кристина, 0:46:10;
3.  Эддингтон - Баркер Анастасия, 0:46:22. 
 
 Супер Спринт эркектер 30-39 жаш:
1.  Данилов Семен, 0:39:10;
2.  Калюжный Артем, 0:41:01;
3.  Суеркулов Максат, 0:41:39. 
Супер Спринт женщины 40-49 лет:
1.  Ким Кенг Сук, 0:40:08;
2.  Баялиева Анара, 0:44:20;
3.  Аширова Рита, 0:48:53. 
 
Супер Спринт мужчины 40-49 лет:
1.  Абдырасаков Марат, 0:40:01;
2.  Кыштобаев Нурлан, 0:45:24;
3.  Акматов Алмаз, 0:45:53. 
 
Супер Спринт мужчины 50+ лет:
1.  Лыжин Игорь, 0:48:29;
2.   Уметалиев Анарбек, 0:51:18.
 
Супер Спринт женщины 50 +лет:
1.  Токтоходжаева Гульбара;
2.  Тыныстанова Гулшан. 
 
Олимпиадалык категориядагы жыйынтыктар:
 
Кыз-келиндер 18-29 жаш:
1.  Усенова Айна, 2:43:28;
2.  Пучкина Алена, 2:49:25;
3.  Толепберген Мээрим, 3:39:04.
 
Эркектер 18-29 жаш: 
1.  Оморканов Айваз, 2:07:12;
2.  Толикин Владимир, 2:15:31;
3.  Афонин Владислав, 2:25:10. 
 
Аялдар 30-39 жаш:
1.  Громова Полина, 2:21:09;
2.  Чунарева Дарья, 2:28:13;
3.  Алексеева Екатерина, 2:36:55.
Эркектер 30-39 жаш:
1.  Рулевский Евгений, 2:06:08;
2.  Елисеев Арсений, 2:13:15;
3.   Эржанов Руслан, 2:20:57.
 
Аялдар 40-49 жаш:
1.  Шатная Екатерина, 2:39:42;
2.  Кошабаева Аида, 2:53:52;
3.  Аманбаева Аяна, 2:55:30. 
 
Эркектер 40-49 жаш:
1.  Громов Михаил, 2:12:12;
2.  Ведмедь Николай, 2:27:24;
3.  Усманов Марат, 2:29:56. 
 
Эркектер  50-59 жаш:
1.  Носов Олег, 2:28:49;
2.  Жумагалиев Талгат, 2:34:42;
3.  Алимбаев Дандыбай, 2:53:10. 
 
Эркектер 60-69 жаш:
1.  Бектенов Бакытжан, 3:20:28;
2.  Гали Амир, 3:24:39.
 
Паратриатлон:
1.  Абдувалиев Жаладин (гайд Андрей Ханадеев), 2:34:08;
2.  Камчибеков Дастан (гайд Абабакиров Нуршат), 2:38:10. 
 
Эстафета:
1.  Слепченко Александр Дядичкин Александр Джапаркулов Айбек, 2:04:49;
2.  Филин Игорь Шулико Владислав Солошенко Михаил, 2:06:39;
3.  Худяков Виталий Березовская Евгения Абдыкеев Мирлан, 2:20:51. 
 
Белгилей кетсек, триатлон боюнча Азия чемпионаты Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт боюнча мамлекеттик агенттиктин Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясы Кыргыз Республикасынын Триатлон федерациясы менен биргеликте уюштурулган.