Баннер үчүн орун
 
Датасы боюнча жаңылыктар:
Сентябрь 2019
19
Датасын жана спорт
түрүн тандаңыз →
Каалаган спорт түрүн тандаңыз
Башына
Алыш боюнча Өлкө чемпиондору аныкталды
Улуттук түрлөрү12-февраль 2019-жыл, вторник. 22:49

Алыш боюнча Өлкө чемпиондору аныкталды

Мелдеш Бишкектеги Кожомкул атындагы Спорт Ордосунда орун алып, ага өлкөбүздүн бардык аймактарынан балбандар катышты. 2 күнгө созулган иш-чаранын алкагында эркектер жана кыз-келиндер арасында жеңүүчүлөр аныкталды. Спортчулар эркин жанаа классикалык стилде таймашышты.

Алыш бел боо күрөшү боюнча Кыргызстандын чемпион жана байге ээлери-2019

Кыз-келиндер арасында

Эркин стиль

55 кг

1-орун – Момунжанова Элзада – Ош облусу
2-орун – Абдумалик к Самара – Ош
3-орун – Торокулава Акылай – Талас
3-орун – Сапарбекова Жибек – Бишкек Алыш

60 кг

1– Момунова Мээрим – Бишкек Алыш
2– Алибай к Уулкан – Бишкек Алыш
3 – Асан к Рахат – МУК
3 – Жыргалбек к Акчолпон – Талас

65 кг

1 – Бахтияр к Нурзат – Ош облусу
2 – Абдыкадырова Элза – Жаштык
3 – Каныбекова Алина – НК Москва
3 – Курматова Адина – КНУ

70 кг

1 – Аттокур к Кумушай – И. Разаков
2 – Мыктыбек к Нурзада – Ош облусу
3 – Мелисбекова Кундуз – Жаштык
3 – Байсубаева Адина – Талас

75 кг

1 – Дыйканова Батма – Ош облусу
2 – Алтынбек к Ханзада – И. Разаков
3 – Абдибекова Айгерим – Бишкек Алыш
3 – Доктурбек к Айжан – И. Арабаев

75 + кг

1 – Сарбашева Нагира – И. Арабаев
2 – Жайчибекова Кундузай – Бишкек Алыш
3 – Жуманазарова Айнура – И. Арабаев

Классикалык стиль

55 кг

1 – Рыскулова Анара – Бишкек Алыш
2 – Сапарбекова Жибек – Бишкек Алыш
3 – Торокулава Акылай – Талас
3 – Абдумалик к Самара – Ош

60 кг 

1 – Бактияр к Клара – И. Разаков
2 – Алибай к Уулкан – Бишкек Алыш
3 – Асан к Рахат – МУК
3 – Жыргалбек к Акчолпон – Талас

65 кг

1 – Абдыкадырова Элза – Жаштык
2 – Каныбекова Алина – НК Москва
3 – Тургунбаева Мээрим – Ош
3 – Мизамидин к Мээрим – Ош Алыш

70 кг
1 – Мыктыбек к Нурзада – Ош облусу
2 – Байсубаева Адина – Талас
3 – Абдилазиз к Айзирек – Ош
3 – Замирбек к Гулиза – Ош

75 кг

1 – Алтынбек к Ханзада – И. Раззаков
2 – Мырзабекова Гулзат – Талас
3 – Качкынбаева Асем – Ош

75+кг

1 – Жайчибекова Кундузай – Бишкек Алыш
2 – Жуманазарова Айнура – И. Арабаев
3 – Мамарасул к Алтынай – Ош

Эркектер арасында

Эркин стиль

60 кг

1 – Улутали у Элмирбек – СК Додон
2 – Суйунбеков Тыныстан – КГТУ
3 – Насиридинов Акылбек – СК Москва
3 – Темиров Арген – И. Разаков

70 кг

1 – Кубатбек у Адилет – И. Разаков
2 – Мирсланбеков Бакберди – СК Москва
3 – Абдыкапар у Доолотбек – Беш-Сары
3 – Алтынбек у Бексултан – КНУ

80 кг

1 – Каримжан у Жылдызбек – И.Разаков
2 – Мусабек у Азизхан – СК Москва
3 – Нурматов Нурбек – СК Боец
3 – Тагайбек у Нурсейит – Ош Алыш

90 кг 

1 – Чалабаев Чынгыз – СК Боец
2 – Тавалдиев Руслан – И. Разаков
3 – Алик у Исламбек – Эмгек резерви
3 – Нурмамат у Сапармурат – И. Разаков

100 кг

1 – Торобеков Акылбек – И. Разаков
2 – Камчибеков Суймонкул – Кочкор-Ата
3 – Куручбек у Уларбек – СК Москва
3 – Эркинбек у Максатбек – Баткен

100+кг

1 – Келсинбеков Кадыр – Кадыш
2 – Койлуев Ымангазы – И. Разаков
3 – Калыбек у Муктарбек – СК МОСКВА
3 – Барпыбеков Адилет – СК МОСКВА

Классикалык стиль

60 кг

1 – Абдурасулов Марлен – СК Додон
2 – Сапанов Дооранбек – Бишкек Алыш
3 – Мыктыбек у Нуржигит – И. Раззакова
3 – Калымбай у Исламбек – Токтогул

70 кг


1 – Сексенбаев Элдияр – И. Разаков
2 – Кубатбек у Адилет – И. Разаков
3 – Жаныбек у Усен – СК Додон
3 – Октомбек у Асылбек – СК Москва

80 кг
1 – Шаршеналы у Мадаминбек – СК Москва
2 – Кочкоров Мырзабек – Ош
3 – Садыбеков Зыямидин – СК Москва
3 – Туратов Болотбек – Эмгек резерви

90 кг


1 – Кожомуратов Бектуркан – СКАФ
2 – Аманилла у Шерикбай – СКАФ
3 – Чалабаев Чынгыз – СК Боец
3 – Тавалдиев Руслан – И. Разаков

100 кг


1 – Аширов Орозбек – Ош
2 – Эркинбек у Максатбек – Баткен
3 – Торобеков Акылбек – И. Разаков
3 – Камчибеков Суймонкул – Кочкор-Ата

100+кг


1 – Абдурахимов Комолиддин – УКК
2 – Келсинбеков Кадыр – Кадыш
3 – Халматов Асылбек – УКК
3 – Барпыбеков Адилет – СК МОСКВА.