Баннер үчүн орун
 
Датасы боюнча жаңылыктар:
Март 2019
20
Датасын жана спорт
түрүн тандаңыз →
Каалаган спорт түрүн тандаңыз
Башына
Грэпплинг боюнча Өлкө чемпионаты: 1-күндүн жыйынтыгы
Башкалар24-декабрь 2018-жыл, понедельник. 20:59

Грэпплинг боюнча Өлкө чемпионаты: 1-күндүн жыйынтыгы

Бишкектин Арча-Бешик жаңы конушундагы “Газпром” ден-соолукту чыңдоо борборунда өткөн иш-чаранын 1-күнүндө грэпплингдин Nо GI версиясы боюнча таймаштар орун алды. Чемпиондор жана байге ээлери менен төмөндө таанышып алсаңыздар болот. Ал эми эртең Gi версиясы боюнча кызуу күрөштөр күтүлүүдө.

Чемпиондор жана байге ээлери:

Чоңдор арасында

62 кг салмак категориясында

1-орун – Саиджапар Бакиров (“Горец”)
2-орун – Дастан Дурусбек уулу
3-орун – Азамат Адыл уулу (“Вирус”), Талас Абдыразак уулу (Талас)

66 кг

1-орун – Манас Эркул уулу (“Файтер.кейжи”)
2-орун – Нурсултан Урматбек уулу (“Ихлас”)
3-орун – Рауль Ракаев (“Стронг”), Бекболот Тиленбаев (“Топ тим”)

71 кг

1-орун – Жакшылык Уранов (АБК)
2-орун – Ырыскелди Максатбеков (“Файтер.кейжи”)
3-орун – Абдылдабек Кекенов (“Биспорт”), Калыс Тариэлов (“Файтер.кейжи”)

77 кг

1-орун – Ариет Карим уулу (“Универсал”)
2-орун – Тынчтыкбек Молдалиев (АБК)
3-орун – Исляр Алиев (“Горец”), Мирлан Сабыров (АБК)

84 кг

1-орун – Азамат Абдусаматов (“Файтер.кейжи”)
2-орун – Калыгул Нарынбек уулу (АБК)
3-орун – Нарынбек Шаршенбек уулу (“Тайманбас”), Элдос Абдыкерим уулу

92 кг

1-орун – Бексултан Өмүрзаков (“Файтер.кейжи”)
2-орун – максут Абдурахманов (“Вирус”)
3-орун – Артём Аспауров, Тимур Омурбеков (“Спартак”)

100 кг

1-орун – Евгений Слесаренко (“Стронг”)
2-орун – Таалай Нурлан уулу (“Файтер.кейжи”)
3-орун – Алишер Мансуров (Чолпон-Ата)

100 + кг

1-орун – Алишер Нурубулоев (“Биспорт”).

Кыз-келиндер арасында

58 кг

1-орун – Эльза Абдыкадырова
2-орун – Розалия Тилегенова (РУОР)
3-орун – Кундуз Мелисбекова, Акылкарачач Кеңешбек кызы

Жаштар арасында

58 кг

1-орун – Нурсултан Арзыматов (АБК)
2-орун – Алтынбек Камчыбеков (“Файтер.кейжи”)
3-орун – Шабданбек Исмаилов (“Топ тим”), Эржан Казакбаев (“Орловка”)

62 кг

1-орун – Бексултан Куватбек уулу (“Файтер.кейжи”)
2-орун – Дияз Керимбаев (“Топ тим”)
3-орун – Эмил Солтобек уулу (АБК), Абдуманап Балтабаев (“Арашан”)

66 кг

1-орун – Руслан Токтомушов (“Топ тим”)
2-орун – Жакшылык Сатылган уулу (“Файтер.кейжи”)
3-орун – Исхак Шерали уулу, Мыктыбек Каныбек уулу (экөө тең “Ихлас”)

71 кг

1-орун – Бекзат Исаков (“Файтер.кейжи”)
2-орун – Аднан Магомедов (“Топ тим”)
3-орун – Дастан Жумашов, Баяман Жусупов (экөө тең “Файтер.кейжи”)

77 кг

1-орун – Урмат Анарбек уулу (“Файтер.кейжи”)
2-орун – Руслан Эмилбек уулу (“Файтер.кейжи”)

92+ кг

1-орун – Ханболот Токтоналы уулу (“Топ тим”)

Жаш кыздар арасында

58 кг

1-орун – Айдай Орозбекова (“Академия”)
2-орун – Айпери Замирбек кызы (РУОР)
3-орун – Малика Орманова (“Академия”).